Listonosze ustępują

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESPocztowcy szykują się do strajku

- Do kompromisu trzeba ustępstw z obu stron. Po stronie dyrekcji ich nie widać. Za 500 zł podwyżki bylibyśmy skłonni zrezygnować ze strajku - w TVN CNBC Biznes szef Solidarności Poczty Polskiej Bogumił Nowicki.

Rozmowy związkowców Poczty Polskiej z dyrekcją trwają już kilka miesięcy, a efektów jak nie było, tak nie ma. Strajk pocztowców jest już niemal pewny. Mimo to związkowcy zarzekają się, że wciąż mają nadzieję na porozumienie. - Tylko że do kompromisu potrzebne są ustępstwa po obu stronach. A stanowisko dyrekcji nie zbliża się nawet odrobinę do naszego - mówił Nowicki. - Mam wrażenie, że ktoś nas podkręca do strajku, by mieć pretekst do dalszej komercjalizacji Poczty Polskiej - mówił Nowicki.

Pocztowcy chcą podwyżek Szef Solidarności pocztowców ma nadzieję, że wyznaczona data strajku (21 kwietnia - od red.) zdynamizuje rozmowy i doprowadzi rozmowy do pomyślnego końca. - Za podwyżkę w wysokości 500 zł skłonny byłbym zaryzykować, narazić się kolegom i podpisać porozumienie - stwierdził Nowicki. Pierwotnie pocztowcy domagali się 700 zł podwyżki.

Jeśli nie dojdzie do porozumienia, strajk rozpocznie się w poniedziałek o godz. 6 rano.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES