List Camerona? "Listów się nie boimy"

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24/ fot. PAPTusk: Listów się nie boimy

Brytyjski "Financial Times" pisze o milczącej zgodzie Francji i Niemiec na list premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona, w którym duże unijne państwa miałyby godzić się na zamrożenie planów finansowych UE do 2020 r. Stracić mogłaby na tym m.in. Polska. - Listów się nie boimy - przekonywał polski premier Donald Tusk w Brukseli.

Według "FT", za swą zgodę zamrożenia planów finansowych UE na lata 2014-2020 Francja zażądała pozostawienia bez większych zmian korzystnej dla niej Wspólnej Polityki Rolnej. Wielka Brytania zaś - tzw. brytyjskiego rabatu wynegocjowanego jeszcze w latach 80-tych. CZYTAJ WIĘCEJ

Tylko gra?

O liście Camerona mówi się w kuluarach szczytu, choć np. szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek podkreśla, że go nie widział. A premier Donald Tusk podkreśla, że Polska "listów się nie boi".

- Nie mam poczucia jakiegoś konfliktu interesów z polskim stanowiskiem na żadnym etapie - mówił dziennikarzom w Brukseli. Dodał, że jeśli w ogóle jakiś list się pojawi, to będzie to "typowa gra w okolicach Rady Europejskiej".

W obecnym budżecie na lata 2007-13 z polityki spójności Polska uzyskuje najwięcej środków spośród wszystkich 27 krajów UE, niemal 70 mld euro.

Źródło: TVN24, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24/ fot. PAP