Lis zwolniony z "Wprost". Tuż przed galą

Najnowsze

Aktualizacja:
wikipedia.plTomasz Lis rozstaje się z "Wprost"

- Tomasz Lis otrzymał wypowiedzenie ze stanowiska redaktora naczelnego tygodnika "Wprost" - poinformowała rzeczniczka wydawcy pisma Anna Pawłowska-Pojawa. Jak podał tygodnik na swojej stronie internetowej, Lisa zastąpi były redaktor naczelny "Newsweeka" Michał Kobosko.

Anna Pawłowska-Pojawa z biura prasowego Platformy Mediowej Point Group SA, wydawcy tygodnika, powiedziała, że w środę ma być znany następca Lisa. Jednak już we wtorek na stronie "Wprost" pojawiła się informacja, że nowym naczelnym zostanie Michał Kobosko.

Dziękują Lisowi, dziękuje Lis

- Dziękuję Tomaszowi Lisowi za przyjęcie mojej oferty poprowadzenia tygodnika "Wprost" i dobrze wykonywaną przez ponad 20 miesięcy pracę. Życzę mu sukcesów w jego prywatnym przedsięwzięciu mediowym. Szanuje czyste reguły w biznesie i one są powodem mojej decyzji. Michałowi Kobosko, doświadczonemu redaktorowi naczelnemu, życzę powodzenia na stanowisku naczelnego "Wprost" – napisał Michał Lisiecki, szef Platformy Mediowej Point Group. Tomasz Lis już od jakiegoś czasu pracuje nad nowym portalem publicystyczno-informacyjnym.

"Chciałem z całego serca podziękować wszystkim moim koleżankom i kolegom za 22 miesiące wspólnej przygody. Przejmowaliśmy upadające pismo i niemal nikt nie dawał nam szans. Dziś sprzedaż tego pisma jest o 2/3 wyższa, a operacja ratunkowa zakończyła się niekwestionowanym sukcesem. To zasługa dziennikarek i dziennikarzy Wprost, który jestem absolutnie wdzięczny" - napisał dziennikarz na stronie swojego nowego projektu.

Kobosko za Lisa

Lis był redaktorem naczelnym "Wprost" od 25 maja 2010 roku. Wcześniej, w latach 90. był korespondentem TVP w USA, potem współtworzył Fakty w TVN i kierował redakcją "Wydarzeń" w Polsacie. Prowadzi publicystyczny program "Tomasz Lis na żywo" w TVP2.

Michał Kobosko był m.in. zastępcą redaktora naczelnego "Pulsu Biznesu". W latach 2005-2006 pełnił obowiązki zastępcy redaktora naczelnego oraz redaktora naczelnego miesięcznika "Forbes". Od 2006 r. był redaktorem naczelnym "Newsweek Polska", a od 2009 - gazety "Dziennik. Polska-Europa-Świat". W 2010 r. został wydawcą czasopism "Newsweek Polska" i "Forbes". Od września 2011 r. jest redaktorem naczelnym wydawanego przez Point Group dwutygodnika "Bloomberg Businessweek Polska".

Nagrodę wręczy Lisiecki

We wtorek wieczorem w Auli Politechniki Warszawskiej ma odbyć się gala Człowieka Roku 2011 "Wprost", którym uhonorowano premiera Donalda Tuska. Jak powiedziała PAP Pawłowska-Pojawa, tytuł przyzna premierowi Michał Lisiecki.

Źródło: Wprost

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.pl