Link 4 przyciąga oszustów?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24W Link 4 "współczynnik szkodowości" okazuje się zadziwiająco wysoki

Towarzystwo ubezpieczeniowe Link4, sprzedające polisy przez Internet i telefon, miało w 2009 r. 91,6 mln zł straty, czyli prawie dwa razy więcej niż w 2008 r. - informuje "Parkiet" na podstawie sprawozdań spółki opublikowanych w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Na sprzedaży komunikacyjnego OC Link4 stracił 64,8 mln zł, a na auto casco 9,4 mln zł. Towarzystwo zarabiało za to na innych ubezpieczeniach dla firm - najwięcej na ubezpieczeniach wypadku, w tym wypadku przy pracy i choroby zawodowej (16,4 mln zł).

Według gazety, słabe wyniki Link4 spowodowane są głównie pogarszaniem się współczynnika szkodowości, który wzrósł z 67 proc. w 2008 r. do 76 proc. rok później. W ub. roku towarzystwo musiało wypłacić 148 mln zł odszkodowań. Było jednak nadal wypłacalne.

- Trudno znaleźć wytłumaczenie dlaczego w przypadku Link4 szkodowość tak szybko rośnie. Przecież klient poszukujący taniego produktu nie musi być osobą nieodpowiedzialną, czyli np. jeżdżącą nieostrożnie autem, zastanawia się Przemysław Schmidt z firmy Trigon Polska.

- Widocznie Link4 z jakichś powodów przyciąga oszustów, co odbija się negatywnie na wynikach, uważa Jerzy Lisiecki, szef firmy brokerskiej International Risk and Corporate Advisory.

Źródło: Parkiet

Źródło zdjęcia głównego: TVN24