Lekka prasa nie ma lekko

Najnowsze

TVN24Ciężkie czasy dla lekkich tematów

Lekkie prasowe tematy przysłonięte chmurami recesji. AWR "Wprost" zawiesi wydawanie dwutygodnika "Wprost Light" - donosi "Presserwis". Problemy wydaje się mieć też najsłynniejszy polski tabloid - "Fakt". Jego wydawca Axel Springer Polska właśnie wręczył wypowiedzenia 24 etatowym pracownikom redakcji, a pozostałym obniżył pensje.

Według informacji "Presserwisu" od 9 listopada część treści z ”Wprost Light” zostanie przeniesiona na łamy ”Wprost”. Będą to sekcje: rozmowa niepolityczna, Butik, Uroda, Policja Mody i Wprost na weekend. ”Wprost” po dodaniu rubryk nieznacznie zwiększy objętość – o osiem stron, ale jego cena się nie zmieni (4,90 zł).

Jesteśmy w trakcie zmiany trybu wydawania ”Wprost Light”. Jeśli ten tytuł zostanie zawieszony, to tylko na jakiś czas. Ostateczna decyzja, czy i w jakiej formie będzie się w przyszłości ukazywał, jeszcze nie zapadła kozłowska o wprost

Rentowność i sprawiedliwość to "Fakt"

Redukcja zatrudnienia jest jednym z elementów trwającego w naszej firmie od roku programu oszczędnościowego, który obejmuje także m.in. generalny przegląd kosztów, wzmacnianie działów sprzedaży, szkolenia, czy nową strukturę organizacji sprzedaży. fakt zwolnienia

Jak tłumaczy Anna Gancarz-Luboń, PR manager Axel Springer Polska, zwolnienia mają pomóc w osiągnięciu założonego dla tytułu poziomu rentowności. – Redukcja zatrudnienia jest jednym z elementów trwającego w naszej firmie od roku programu oszczędnościowego, który obejmuje także m.in. generalny przegląd kosztów, wzmacnianie działów sprzedaży, szkolenia, czy nową strukturę organizacji sprzedaży.

Z kolie obniżki pensji mają na celu "wyrównanie poziomu wynagrodzeń i usunięcie nieuzasadnionych dysproporcji płacowych". Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez ”Presserwis” wynika, że pracownicy stracą od kilku do nawet kilkudziesięciu procent swoich pensji.

Po odchudzeniu redakcji znacznie zmniejszy się skład osobowy działów "polityka" i "opinie". Ze wstępnych ustaleń wynika, że w ”Fakcie” będzie teraz znacznie więcej zdjęć z podpisami, a mniej tekstów.

Źródło: Presserwis

Źródło zdjęcia głównego: TVN24