Lecą głowy w "Rzepie" i TOK FM

Najnowsze

Aktualizacja:

Kryzys coraz mocniej daje się we znaki dziennikarzom. Pracę - po tym jak nie zgodziła się na obniżkę pensji - straciła właśnie Joanna Lichocka, publicystka ”Rzeczpospolitej”. Z kolei Tok FM w ramach zmiejszania zatrudnienia w Agorze pozbywa się trzech kierowników - informuje Presserwis.

- Otrzymałam propozycję obniżenia mojej pensji o ponad 20 procent. To było dla mnie nie do przyjęcia. Gdyby w grę wchodziła mniejsza kwota, negocjowałabym – powiedziała w rozmowie z Presserwisem Lichocka. Dodała, że jeśli z powodu kryzysu wydawnictwo nie sprzedaje np. luksusowych samochodów kierownictwa, to ona nie widzi powodu, by ciąć pensje pracowników.

Dziennikarka ma kilkumiesięczny okres wypowiedzenia. W styczniu br. Lichocka straciła prowadzenie programu ”Forum” w TVP Info.

W całym wydawnictwie Presspublica trwają renegocjacje umów z pracownikami i współpracownikami. Zarząd polecił szefom wszystkich działów znaleźć oszczędności sięgające 6 proc.

TOK też redukuje zatrudnienie

Zwolnienia nie ominęły też pracowników należącego do Agory radia TOK FM. Wypowiedzenia dostali szefowie sportu Łukasz Starowieyski, kultury Katarzyna Zacharska i anteny Anna Golas. Ewa Wanat, redaktor naczelna Tok FM, nie wyklucza, że rozgłośnia zaproponuje w przyszłości zwolnionym osobom współpracę.

Cała trójka została objęta programem redukcji zatrudnienia, jakie przeprowadza Agora SA. Spółka chce zwolnić ok. 300 pracowników. Według nieoficjalnych informacji Presserwisu, redukcja zatrudnienia zostanie przeprowadzona też w Grupie Radiowej Agory (należy do Agory SA, jest właścicielem sieci Złote Przeboje i Roxy FM).

Źródło: Presserwis