Łapy upadają z kłopotami

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Łapy mają kłopot nawet z upadłością...

Z powodu braków formalnych sąd w Białymstoku zwrócił zarządowi Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego SA w Łapach wniosek o ogłoszenie upadłości spółki. Firma nie wie jeszcze, jakiego rodzaju braki musi uzupełnić.

Prezes ZNTK Jacek Łupiński powiedział, że firma telefonicznie uzyskała informację o zwróceniu wniosku, ale sąd nie chciał tą drogą udzielić informacji, jakie uchybienia popełniono. Sąd ma we wtorek lub środę wysłać ZNTK szczegółową pisemną informację, która jest dopiero opracowywana.

Wniosek o ogłoszenie upadłości prezes Łupiński złożył w piątek. Jak tłumaczył, nie można było już dłużej z tym czekać, bo fiaskiem zakończyły się dotychczasowe rozmowy na temat poszukiwania inwestora strategicznego, załoga już trzeci miesiąc nie dostaje wynagrodzeń.

Firma nie ma bieżących zleceń, ma 30 mln zł długu, 3,7 mln zł to należności wobec załogi. ZNTK to spółka giełdowa. Głównym problemem zakładu jest brak zleceń od dotychczasowego głównego kontrahenta - PKP Cargo. Ta firma przeżywa z kolei własne kłopoty związane ze spadkiem przewozów - i oszczędza m.in. na remontach taboru.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24