Lady Gaga dyrektorem kreatywnym Polaroida

Najnowsze

Aktualizacja:

Lady Gaga - jedna z największych światowych gwiazd muzyki pop - została dyrektorem firmy Polaroid. Ma pomóc producentowi sprzętu fotograficznego na nowo podbić rynek - donosi brytyjski "The Guardian".

23-letnia Lady Gaga (taki artystyczny pseudonim przyjęła Stefani Germanotta) zasłynęła dzięki takim przebojom jak "Just Dance", "The Poker Face", "Paparazzi" czy "Bad Romance". Światowe media rozpisują się o niej jednak nie tylko z powodu muzyki, którą tworzy, ale także ekstrawaganckich strojów i buńczucznych zapowiedzi, że zamierza zostać "nową Madonną".

Teraz sławę i wizerunek artystki postanowił wykorzystać Polaroid - istniejąca od ponad 70 lat firma, która swojego czasu podbiła rynek aparatów fotograficznych. To jej wynalazek w "epoce przed-cyfrowej" umożliwiał wykonanie w ciągu kilku chwil zdjęcia na papierze, bez konieczności oddawania filmu do laboratorium.

Polaroid święcił tryumfy przez lata, kiedy jednak rozwinęła się fotografia cyfrowa nie potrafił odnaleźć się w nowej rzeczywistości znalazł się na skraju bankructwa. W 2008 roku firma ogłosiła, że wstrzymuje produkcję, a do końca 2009 roku wyprzeda wszystkie swoje zapasy.

Jednak w maju 2009 dwie firmy venture capitals wykupiły markę i niedługo potem ogłosiły, że wznowią produkcję aparatów i innego sprzętu fotograficznego.

Z wizytówką w dłoni

W promocji właśnie tych nowych produktów ma zapewne pomóc Gaga. - Jestem dumna, że mogą być dyrektorem kreatywnym Polaroida i zajmować się projektami specjalnymi - powiedziała gwiazda "Guardianowi".

- Chcę tworzyć produkty łączące wspaniałą historię Polaroida i filmów instant z fotografią cyfrową. I - jak zauważył mój tata - wreszcie znalazłam prawdziwą pracę - dodała.

Na swoim na Twitterze Gaga zamieściła własne zdjęcie z wizytówką Polaroida w ręku.

Oprócz wznowienia produkcji starych aparatów w odświeżonej wersji, Polaroid zamierza wejść też na rynek drukarek przenośnych i telewizorów LCD. Pierwsze produkty mają trafić do sklepów już w tym roku.

Źródło: "The Guardian"