Kurs KGHM najniżej od niemal dwóch lat. Przez Chiny

Najnowsze

TVN24 Biznes i ŚwiatAkcje KGHM tracą, ceny miedzi w dół

KGHM nie może zaliczyć środy do najbardziej udanych dni. Jego akcje na GPW mocno traciły, w ślad za spadkami cen miedzi. Na zamknięciu sesji jednak akcja koncernu kosztowała 100,50 zł.

DZIEŃ NA RYNKACH - CZYTAJ RELACJĘ RAFAŁA HIRSCHA

Przecena na akcjach polskiego giganta miedziowego zaczęła się już rano. Najmocniejszą stratę spółka zanotowała jednak w okolicach godz. 14.00. Kurs otwarcia wynosił 104,20 zł, czyli o niemal 4 zł więcej niż na zamknięciu. Tak nisko jak dziś KGHM nie był od czerwca 2012 r.

Spadek notowań KGHM to reakcja na spadające ceny miedzi. Po południu wyniósł już on ponad 2 proc.

Już kupować?

Jak ocenił w TVN24 Biznes i Świat Łukasz Bugaj, analityk DM BOŚ, "KGHM jest tania od dawna, od początku roku". - To wynika bardziej z tego co się dzieje w Chinach. Dziś upadł tam jeden z deweloperów, to wywołało przecenę na rynku miedzi, a to w konsekwencji pociągnęło w dół notowania KGHM - ocenił analityk.

I dodał: - Wydaje mi się, że zbliżamy się do tego momentu, gdzie można się tymi akcjami zainteresować. Pytanie, czy to nie jest jeszcze niżej, w okolicach 85 zł za akcję. KGHM ma to do siebie, że porusza się we w miarę stabilnych trendach. Na chwilę obecną ten trend jest spadkowy. Trzeba poczekać, aż zmieni on swój kierunek - ocenił.

SPRAWDŹ AKTUALNE NOTOWANIA MIEDZI

Autor: mn/kwoj / Źródło: tvn24bis.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: kghm.pl