Kupili kawałek stoczni

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Do sprzedania pozostaje jeszcze majątek wart ponad 100 mln zł

Firmy SSR "Gryfia", Lidmann i Megger oraz P.W. Ferkut wylicytowały we wtorek część majątku stoczni Szczecin o wartości ponad 4,9 mln zł. We wtorek w Szczecinie odbyły się przetargi na niesprzedane do tej pory aktywa zakładu.

Wystawiony we wtorkowych przetargach majątek stoczni Szczecin opiewał na ok. 120 mln zł.

Jak poinformował zarządca kompensacji Roman Nojszewski, firma SSR "Gryfia" SA wylicytowała materiały możliwe do wykorzystania przy budowie statku za 1 mln 932 tys. 600 zł oraz sprzęt cumowniczy i technologiczny za 198 tys. 800 zł.

Blachy okrętowe za 1 mln 630 tys. zł kupiła spółka jawna Lidmann i Megger. Zwycięzcą przetargu na materiały hutnicze "ze stali Duplex, nierdzewnej, kwasoodpornej i metali kolorowych" została firma P.W. Ferkut za 1 mln 234 tys. zł.

Majątek stoczni wystawiono łącznie do 27 przetargów, ale chętni zgłosili się do dziewięciu licytacji. Na początku lipca sześć firm wpłaciło wadia uprawniające do udziału w przetargach. Ostateczni kawałki majątku kupiły trzy z nich.

Minister skarbu Aleksander Grad zapowiedział, że w zależności od efektów lipcowych przetargów, zostaną przeprowadzone we wrześniu aukcje dotyczące niesprzedanych aktywów stoczni Szczecin.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24