Kulczyk rusza na podbój Sułtanatu

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Jan Kulczyk będzie wiercił w Azji

Kulczyk Oil Ventures złożyła ofertę nabycia wszystkich udziałów w australijskiej firmie Triton Hydrocarbons. Dzięki transakcji KOV zyska prawo do poszukiwania ropy na 90 procentach obszaru lądowego Sułtanatu Brunei, w tym na terenach, na których wydobywano już ropę i gaz - donosi serwis internetowy "Pulsu Biznesu".

Oferta została przyjęta przez udziałowców, posiadających łącznie ponad 75 proc. udziałów w Tritonie, co uprawnia KOV do nabycia pozostałych udziałów - pisze serwis pb.pl.

KOV miał już złoża w Brunei. Teraz je powiększy. Z raportu niezależnego eksperta NSAI wynika, że prawdopodobna wielkość przejętych zasobów warunkowych źródeł przypadających na KOV w Brunei wynosi 24,1 mln baryłek ropy. Ich rynkowa wartość mogłaby sięgnąć 1,7 mld dolarów.

Sułtanat Brunei to ósmy najbogatszy kraj świata (53 tys. dol. PKB na mieszkańca), a jego władca to jeden z najbogatszych ludzi świata, z majątkiem przekraczającym 40 mld dol. - przypomina pb.pl.

Transakcja z Triton rozpoczyna kolejną fazę przygotowań KOV do debiutu na warszawskiej giełdzie, który szykowany jest na I kwartał 2010 r.

Źródło: pb.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24