Kto zbuduje Warszawie Dworzec Zachodni?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Za pięć lat Dworzec Zachodni ma zmienić oblicze

PKP SA chce wyłonić inwestora do połowy 2008 roku, zacząć budowę dworca na przełomie 2009/2010 roku, a zakończyć w 2012 roku. Przebudowa stołecznego dworca to część wartego 1,5 mld euro projektu inwestycyjnego PKP.

Potencjalni inwestorzy, którzy będą uczestniczyć w rokowaniach to: Riofisa, Grandi Stazioni, Eko-Park, Echo Investment, Trigranit Holding Limitet , TriGranit City Developtment oraz Dom Development, Grupa Nexity i HB Reavis Central & Ekstern Europe.

- Dziękuję firmom, które przystąpiły do rokowań z PKP S.A. za zaufanie. Będziemy w sposób transparentny prowadzić dalsze negocjacje, których finałem będzie wybór inwestora, podpisanie umowy i budowa nowego dworca Warszawa Zachodnia - mówił Jarosław Adwent - członek zarządu PKP SA i Dyrektor Zarządzania Nieruchomościami.

Projekt Warszawa Zachodnia, nie jest jedynym realizowanym w tej chwili przez PKP S.A. Firma planuje przebudowę i modernizacją kilkunastu największych dworców kolejowych w najbliższych latach. Analogiczne działania obejmą Dworce Główne we Wrocławiu, Katowicach i w Warszawie (Warszawa Zachodnia, Warszawa Wschodnia), Kielcach, Szczecinie i Sopocie.

Źródło: wnp.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24