Kto sprzeda Polakom iPhone'a?

Najnowsze

Aktualizacja:
Nie wiadomo, kiedy iPhone trafi do Europy

iPhone - nowoczesny telefon multimedialny firmy Apple znalazłby w Polsce pół miliona chętnych - donosi "Rzeczpospolita". Produkt oferowany jest na razie tylko w USA, ale europejscy operatorzy już się biją o wyłączność na jego dystrybucję.

O iPhone słyszało ok. 60 proc. Polaków w wieku do 35 lat. Cztery procent z nich jest już zdecydowane na jego zakup, zaś kolejnych 17 proc. to rozważa.

Z lipcowych badań Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych wynika, że wielu zainteresowanych iPhonem bez wahania zmieni operatora sieci, aby stać się właścicielem elektronicznego gadżetu. W USA aż połowa nabywców zrezygnowała z usług dotychczasowego operatora, aby tylko mieć najnowsze dziecko Apple'a. Za oceanem urządzenie jest dostępne wyłącznie w sieci AT & T. Operator, który w Polsce zaoferuje nabywcom nowy produkt, może więc się spodziewać handlowego sukcesu - przewidują eksperci IIBR.

Jednak wciąż nie wiadomo, kto w Europie będzie partnerem firmy Apple. W ubiegłym tygodniu dyrektor finansowy firmy Peter Oppenheimer potwierdził jedynie, że iPhone pojawi się w kilku krajach europejskich w czwartym kwartale obecnego roku. W innych ma to nastąpić dopiero w 2008 roku.

Zarząd Apple'a nie chce jednak ujawniać ewentualnych partnerów. Europejskie media informują, że rozmowy prowadzą m.in. Orange, T-Mobil, Vodafone, a więc udziałowcy także polskich sieci komórkowych. Operatorzy nie komentują tych doniesień.

Źródło: Rzeczpospolita