Książę William o zaręczynach brata: Harry zacznie trzymać się z dala od mojej lodówki

TVN24 Biznes

tvn24bisKsiążę William o oświadczynach Harrego. "Mam nadzieję, żę zacznie trzymać się z dala od mojej lodówki"

Niestandardowa odpowiedź Księcia Williama na pytanie o to, jak odbiera zaręczyny swojego brata – księcia Harrego z Meghan Markle. William życzy narzeczonym wszystkiego najlepszego, ale swoją wypowiedź ubarwił odrobiną iście angielskiego humoru. - Osobiście, mam nadzieję, że to będzie oznaczać, że Harry zacznie się trzymać z dala od mojej lodówki, bo przez kilka lat wykradał z niej moje jedzenie - powiedział książę, drugi w kolejce do brytyjskiego tronu. Rezydencją obu książąt jest pałac Kensington.

Ślub księcia Harryego z amerykańską aktorką Meghan Markle odbędzie się w maju w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze.

Następca tronu

Książę Harry, młodszy syn następcy tronu księcia Karola i wnuk królowej Elżbiety II, jest piątym w linii sukcesji do brytyjskiego tronu. Ma 33 lata, a jego o trzy lata starsza narzeczona znana jest z roli prawniczki w telewizyjnym serialu "W garniturach". Pierwsze oficjalne wspólne wystąpienie narzeczonych będzie miało miejsce w piątek w Nottingham, gdzie będą starali się promować dobroczynne działania na rzecz walki z HIV/AIDS i zapobiegania przestępczości młodzieży.

Intensywny rok

Markle, która uczęszczała w dzieciństwie do katolickiej szkoły, zostanie przed ślubem ochrzczona w rycie anglikańskim i przystąpi do konfirmacji - podał rzecznik księcia Harry'ego. Przyszły rok zapowiada się intensywnie dla brytyjskiej rodziny królewskiej. W kwietniu książę William i Kate spodziewają się przyjścia na świat trzeciego dziecka.

Program "24 godziny" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 BiS.

Autor: red/ms / Źródło: tvn24bis, PAP