Kryzys zjadł lunche Amerykanom

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
sxc.huAmerykanie ograniczają wydatki w tym na stołowanie się w restauracjach

Zdecydowana większość Amerykanów ograniczyła wydatki wskutek kryzysu i recesji, w tym najbardziej na jedzenie w restauracjach. Większość skarży się również, że sytuacja gospodarcza kraju jest dla nich powodem stresu - wynika z sondażu "Washington Post" i telewizji "ABC News".

31 procent mieszkańców USA przyznaje się do "ostrych" cięć wydatków osobistych, a kolejne 32 procent twierdzi, że dokonało "pewnych" ich redukcji.

W ostatnich sześciu miesiącach Amerykanie najbardziej ograniczyli wydatki na jedzenie w restauracjach - deklaruje to 63 procent - a następnie na datki na cele dobroczynne (46 procent). 42 procent informuje, że odłożyło lub nawet odwołało plany wyjazdu na wakacje, a 39 procent zrezygnowało z zakupu nowego samochodu. 24 procent odwołało lub odłożyło na później wizytę u lekarza lub na badania okresowe.

33 procent Amerykanów przyznaje, że sytuacja ekonomiczna kraju jest dla nich "poważnym" stresem, a 28 procent, że jest stresem, choć nie największym.

27 procent uważa, że sytuacja ekonomiczna zaczęła się poprawiać, ale jeszcze więcej, bo 36 procent, jest zdania, że się pogarsza; reszta sądzi, że pozostaje bez zmian lub nie ma opinii w tej sprawie.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu