Kryzys omija księgarnie

Najnowsze

Aktualizacja:
SXCRozpoczynają się 54. Międzynarodowe Targi Książki

Oszczędzamy na czym się da, ale - co ciekawe - nie na książkach. Polacy kupili w ubiegłym roku ponad 147 mln książek za prawie 3 mld zł. To aż o 12,4 proc. więcej niż w 2007 r. - wynika z rankingu "Rzeczpospolitej".

Na czele rankingu wydawnictw uplasowała się grupa PWN, której przychody wzrosły niemal o połowę (44 proc.) i wyniosły 196 mln zł. Kolejne miejsca zajęły: WSiP i Wolters Kluwer Polska.

Sprzedaż książek rośnie mimo załamania gospodarczego - donosi gazeta. - W tym roku sprzedaż wzrosła o 20 proc. Prognozujemy, że książki znajdą się w grupie produktów o najwyższych zwyżkach - komentuje rzecznik sieci Empik, Monika Marianowicz.

Święto książki

Tymczasem w stolicy rozpoczynają się w czwartek 54. Międzynarodowe Targi Książki. Weźmie w nich udział prawie 500 wydawców z 31 krajów. Impreza potrwa do niedzieli. Gościem honorowym targów będzie w tym roku Rada Europy.

Jak zwykle pierwszy dzień imprezy przeznaczony będzie dla profesjonalistów, natomiast publiczność będzie mogła zwiedzać targi od piątku do niedzieli. Pierwszego dnia targów poznamy tytuły książek nominowanych do literackiej Nagrody NIKE oraz Nagrody Literackiej Gdynia.

Targi tradycyjnie są okazją do spotkań czytelników z pisarzami. W tym roku gośćmi targów będą m.in. Claudio Magris, Adam Zagajewski, Roma Ligocka, Antoni Libera, Jacek Denhel i Jacek Dukaj.

CZYTAJ WIĘCEJ O TARGACH

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: SXC