"KRUS to patologia"

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Rolnicy wypełnią PIT-y?

M.in. o KRUS będą w przyszłym tygodniu rozmawiać przedstawiciele kierownictwa PO i PSL z premierem, poinformował w środę Zbigniew Chlebowski (PO). Zdaniem przewodniczącego klubu parlamentarnego rządzącej partii, obecny system ubezpieczeń rolniczych jest patologiczny i należy go zmienić.

Zdaniem Chlebowskiego zmiany powinny być "nie ewolucyjne lecz rewolucyjne". -

Nie może być tak, że właściciel dziesięciohektarowego gospodarstwa płaci taką samą składkę na ubezpieczenie rolnicze jak właściciel 100-, czy 1000-hektarowego Zbigniew Chlebowski (PO)

Przewodniczący klubu parlamentarnego PO stwierdził, że rząd być zastanowi się nad wprowadzeniem w przyszłości podatku dochodowego dla rolników. - To najlepsze rozwiązanie, które spowoduje, że w gospodarstwach rolników będzie więcej pieniędzy – m.in. dlatego, że gospodarze będą mogli odliczyć podatek VAT - wyjaśnił.

Nie tylko o KRUS

Na spotkaniu, do którego ma dojść w przyszłym tygodniu, kierownictwa koalicyjnych PO i PSL będą także rozmawiać o ordynacji wyborczej do wyborów samorządowych i do Parlamentu Europejskiego.

Dyskutowane mają być też inicjatywy PO w kwestii likwidacji immunitetu poselskiego oraz zakazu finansowania partii politycznych z budżetu. - Nie warto wydawać pieniędzy z budżetu państwa na partie polityczne. Zwłaszcza zważywszy na fakt, że prawie 90 proc. tych dotacji to takie, które w kampanii wyborczej przeznaczone są na billboardy i reklamy telewizyjne. Uważam, że jest to marnotrawienie publicznych pieniędzy i nie ma mowy, aby ten stan rzeczy utrzymywać dłużej – podsumował polityk PO.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24