Królewska reklama. Katar sponsoruje Royal Ascot

Najnowsze

Fakty TVN02.02.2014 | Wielka Brytania: problemy finansowe rodziny królewskiej

Royal Ascot - czyli królewskie wyścigi konne będą miały oficjalnego sponsora. Dla wielu Brytyjczyków to szok i koniec pewnej epoki. Do tej pory organizatorzy imprezy opierali się szeroko pojętej komercji. Od tego roku, po raz pierwszy w 300-letniej historii Royal Ascot, podczas imprezy eksponowane będą logotypy sponsorów. ta zmiana wymagała akceptacji królowej Elżbiety II.

Royal Ascot przez wiele lat opierał się komercjalizacji - aż do teraz. Przedstawiciele imprezy podpisali pięcioletnią umowę ze spółką kontrolowaną przez katarską rodzinę królewską.

Jednak dyskretnie

Jak informuje CNN, umowa nie oznacza, że podczas imprezy pojawią się ogromne tablice reklamowe QIPCO (Katarskie Inwestycje i Projekty Rozwojowe). Jednak w pierwszym dniu imprezy, która odbywa się w czerwcu, nazwa pojawi się na straganach handlowych oraz z tyłu padoku.

Charles Barnett, dyrektor wyścigu podkreśla, że trwają poszukiwania "odpowiednich" partnerów na pozostałe cztery dni wyścigu. Zaznacza, że ponad wszystko zachowane zostaną pewne tradycje. - Reklamy nie obejmą nazw wyścigów oraz samej imprezy, która zawsze będzie Royal Ascot - zaznacza.

Prawa rynku

Szef komunikacji Ascot Nick Smith podkreślił, że jednym ważnych argumentów za wprowadzeniem marek było konieczności przyciągnięcia na wyścig najlepszych koni. - To konkurencyjny rynek i chcemy być pewni, że nasza pula jest konkurencyjna - dodał.

Katarczycy inwestują też w najbardziej znane wyścigi w innych krajach Europy, m. in. w Paryżu. Interesują się też innymi sportami, szczególnie piłką nożną.

Elitarne grono

Wyścigi konne Royal Ascot to jedno z najważniejszych wydarzeń towarzyskich w Wielkiej Brytanii. Ascot, miasteczko położone w hrabstwie Berkshire, odwiedza co roku ok. 300 tys. osób. Na wyścigach pojawia się też królowa Elżbieta.

Żeby zostać uczestnikiem Royal Ascot potrzebna jest rekomendacja od uczestników ubiegłorocznych imprez. Szczęśliwcy otrzymują zaproszenia od przedstawicieli rodziny królewskiej. Konieczne jest też spełnienie szeregu formalności i przejście kontroli bezpieczeństwa.

Autor: mn//gry / Źródło: CNN, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org | PAP/EPA