Kredytowe pieszczoty wracają

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Nowy gracz kusi ofertą

Wygląda na to, że powoli wracają czasy, kiedy banki pożyczały na mieszkanie więcej niż było ono warte. Od czwartku Allianz Bank kusi klientów kredytem na 105 proc. nieruchomości - informuje portal gazeta.pl.

Chociaż niemiecki koncern Allianz działa na polskim rynku od wielu lat, to do tej pory specjalizował się tylko w ubezpieczeniach. W zeszłym roku utworzył jednak nad Wisłą Allianz Bank i robi wszystko, by swoją ofertą wyróżnić się w tłumie.

Najpierw wprowadził wysoko oprocentowane lokaty, a teraz wytoczył ciężkie działa - te, po oparzeniach których wiele banków wciąż ma jeszcze blizny w swoich bilansach.

"Kupujcie, zapłacimy!"

Allianz Bank zaproponował właśnie nową ofertę - kredyt hipoteczny na kwotę sięgającą nawet 105 proc. wartości nieruchomości. W innych bankach na kredyt bez wkłady własnego mogą marzyć tylko jednostki. Allianz zaznacza jedynie, że dodatkowa gotówka, przekraczająca wartość mieszkania, przeznaczona być powinna głównie na koszty związane z zakupem, np. prowizję pośrednika, koszty wpisu do księgi wieczystej, sporządzenia aktu notarialnego itp.

Poza tym Allianz Bank w ramach swojej oferty hipotecznej proponuje rekordowo długi okres spłaty kredytu - nawet do 50 lat - oraz możliwość trzykrotnej obniżki marży w okresie spłaty. Ta ostatnia opcja dostępna jest już jednak tylko dla klientów, którzy mają już w Allianzu wykupione ubezpieczenie majątkowe lub na życie. Obniżka marży dostępna jest po 3, 6 oraz 9 latach spłaty, ale nie jest znacząca - pierwsza może wynieść 0,1 pkt. proc., a ostatnia - 0,25 pkt. proc.

Jedynym minusem ofert na pierwszy rzut oka jest to, że dotyczy ona tylko kredytów w złotych, przez co jest droższy od np. frankowego. Jego standardowe oprocentowanie wynosi obecnie 7,56 proc., z czego 3,4 proc. stanowi marża banku, zaś reszta to koszt pieniądza na rynku międzybankowym (WIBOR 3M).

Źródło: gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24