Krauze oddał władzę w nowym gigancie IT

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24W informatycznej fuzji "pierwsze skrzypce" gra Asseco

Ryszard Krauze zrezygnował z funkcji prezesa Prokomu i z miejsca w radzie nadzorczej Asseco. Wcześniej obie spółki informatyczne podpisały porozumienie o fuzji. Gdyński biznesmen sprzedał Asseco swoje udziały w Prokomie za 580 mln zł - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Zgodnie z zapowiedziami cenę, po której Ryszard Krauze i kontrolowany przezeń Prokom Investments sprzedadzą wszystkie należące do nich akcje giełdowego Prokomu (21,49 proc.) ustalono na 580 mln zł. To o 120 mln zł mniej od oferty sprzed dwóch tygodni. Nabywca, Asseco Poland, po fuzji z Prokomem stanie się jedną z siedmiu największych w Europie firm IT.

- Jestem przekonany, że przejęcie aktywów, doświadczeń i kompetencji Prokom Software przez polską firmę informatyczną dobrze przysłuży się gospodarce i polskiemu przemysłowi nowoczesnych technologii. Podejmując decyzję o sprzedaży akcji, po dwudziestoletnim zaangażowaniu w budowanie Grupy Prokom, uznałem, że ważniejsza jest pomyślność i zdolność rozwoju samej firmy, a nie skład jej akcjonariuszy - napisał w oświadczeniu były juz prezes Prokomu Ryszard Krauze.

Źródło: Rzeczpospolita

Źródło zdjęcia głównego: TVN24