Krakowskie lotnisko walczy o rekord. Stawka to 3,7 mln pasażerów

Najnowsze

Kraków AirportKraków Airport jest największym regionalnym portem lotniczym w Polsce. W letniej siatce połączeń lotnisko ma 82 połączenia

Ponad 3,7 mln pasażerów zamierza obsłużyć w tym roku Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice – zapowiedział w środę prezes Kraków Airport Jan Pamuła. Byłby to rekordowy wynik w historii lotniska, osiągnięty w czasie trwającej gruntownej przebudowy portu.

W zeszłym roku krakowskie lotnisko obsłużyło prawie 3,648 mln pasażerów, o 6 proc. więcej niż rok wcześniej.

W środę Kraków Airport podał, że we wrześniu tego roku skorzystało z niego prawie 372,6 tys. pasażerów. Był to najlepszy wrzesień w jego historii i 19 z rzędu rekordowy miesiąc.

- Za nami bardzo dobre wakacyjne miesiące. Zanotowaliśmy wzrost w ruchu regularnym jak i segmencie czarterowym - ocenił Pamuła. Zapowiedział, że w rozpoczynającym się pod koniec tego miesiąca sezonie zimowym nowością będą loty do Hamburga linii easyJet. W grudniu Ryanair wznowi krajowe połączenie z Gdańskiem, które w lipcu i sierpniu cieszyło się dużym zainteresowaniem.

W ciągu trzech kwartałów tego roku na krakowskim lotnisku obsłużono ponad 2,952 mln pasażerów, co oznacza wzrost o 6 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. W tym okresie samoloty rejsowe notowały średnie wypełnienie na poziomie 82 proc.

Kraków Airport jest największym regionalnym portem lotniczym w Polsce. W kończącym się letnim sezonie lotnisko oferuje 62 połączenia regularne i 16 czarterowych.

Autor: //gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Kraków Airport