Kraków jednym z dwóch globalnych hubów UBS. Cały czas zatrudnia

Najnowsze

Wikipedia (CC BY-SA 2.0) | MaireKrakowski oddział zatrudnia około tysiąca pracowników i wciąż przyjmuje nowych.

Kraków stał się jednym z dwóch, obok amerykańskiego Nashville, światowych hubów (czyli centrów) szwajcarskiej korporacji bankowej UBS, świadczących usługi dla wszystkich oddziałów tej firmy na świecie. Krakowski oddział zatrudnia około tysiąca pracowników i wciąż przyjmuje nowych.

Jak poinformowała we wtorek firma, rosnąca ranga polskiego centrum usługowego w globalnych strukturach banku znalazła odzwierciedlenie w nowej nazwie. Od lutego nazywa się ono UBS Kraków sp. z o.o., wcześniej - UBS (Poland) Service Centre sp. z o.o. "Nowa nazwa podkreśla, jak ważne miejsce krakowska jednostka zajmuje w międzynarodowej strategii firmy. Jako pierwszy z dwóch globalnych hubów banku, polska spółka ma wpływ na wypracowywanie międzynarodowych standardów w jego biznesie" - informuje komunikat.

Zatrudniają

UBS działa w Krakowie od 2007 roku. Od tego czasu firma zatrudniła około 1000 osób, a nabór nowych kandydatów wciąż trwa. Krakowski hub wspiera wszystkie oddziały UBS na świecie w takich dziedzinach, jak m.in. działalność operacyjna, finanse, prawo, ocena ryzyka, IT, czy zarządzanie projektami. Istniejąca od ponad 150 lat firma UBS działa obecnie w ponad 50 krajach świata i zatrudnia ok. 62 tysiące pracowników. Główne jej siedziby znajdują się w Zurychu i Bazylei w Szwajcarii. Firma UBS świadczy usługi bankowości prywatnej oraz korporacyjnej dla klientów indywidualnych, korporacyjnych i instytucjonalnych na całym świecie.

Autor: mn/klim/ / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia (CC BY-SA 2.0) | Maire