KPPD Szczecinek stawia pierwsze kroki na giełdzie

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24KPPD zadebiutował na GPW

Na warszawskiej giełdzie zadebiutowała w spółka Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego Szczecinek. Na otwarciu notowań akcje spółki wzrosły o 3,4 proc. - inwestorzy płacili za nie po 121 zł.

Do obrotu zostało wprowadzonych 1,014 mln akcji serii A oraz 608,4 tys. akcji serii B. KPPD Szczecinek jest notowany na rynku równoległym warszawskiej giełdy. Swoje notowania spółka przeniosła z MTS-CeTO. KPPD Szczecinek jest 57. spółką debiutującą w tym roku na GPW oraz ósmą przenoszącą swoje notowania z CeTO.

Spółka objęta była programem Narodowych Funduszy Inwestycyjnych. Od 2003 roku akcje KPPD notowane były na MTS-CeTO.

KPPD Szczecinek zajmuje się obróbką drewna, ma też swój zakład budowy maszyn. Spółka produkuje m.in. tarcicę, elementy konstrukcyjne na więźby dachowe i konstrukcje domów, podkłady kolejowe, deski podłogowe, boazerie, listwy wykończeniowe, elementy do produkcji mebli i innych wyrobów, wyroby małej architektury ogrodowej.

Głównymi odbiorcami są firmy sektora meblarskiego (stolarskiego), budowlanego oraz firmy handlowe. Około 30 proc. przychodów spółki realizowanych jest na rynkach zagranicznych.

Jednym z akcjonariuszy spółki jest Kronospan Holdings. Na początku września Kronospan Holidings odkupił od Skarbu Państwa resztę jego udziałów w KPPD - 15,68 proc. Przedtem Kronospan miał 6,03 proc. akcji firmy ze Szczecinka. Ogłaszając wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji, chciał osiągnąć 66 proc. akcji. Pod koniec września Kronospan informował, że w ciągu roku chce przejąć kontrolę nad KPPD Szczecinek.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24