Kowalczyk wiceministrem skarbu państwa. Zastąpił Tamborskiego

Najnowsze

TVN24Wojciech Kowalczyk zastąpi w MSP Pawła Tamborskiego

Premier Donald Tusk powołał w poniedziałek Wojciecha Kowalczyka na wiceministra skarbu państwa - poinformowało MSP. Kowalczyk przeszedł do resortu skarbu z Ministerstwa Finansów. W MSP ma nadzorować rynki kapitałowe i prywatyzację.

"16 czerwca 2014 r. prezes Rady Ministrów powołał na stanowisko podsekretarza stanu w MSP Wojciecha Kowalczyka" - informuje na stronie internetowej MSP.

Tamborski na prezesa warszawskiej GPW

Wojciech Kowalczyk zastąpi Pawła Tamborskiego. Na początku czerwca resort skarbu podał, że premier przyjął dymisję Tamborskiego. Rezygnacja miała związek z planowanym zgłoszeniem na stanowisko prezesa GPW.

W Ministerstwie Finansów Kowalczyk, jako podsekretarz stanu, nadzorował obszary związane z rozwojem rynku finansowego i instytucji finansowych działających m.in. w sektorze bankowym i kapitałowym.

Kim jest Kowalczyk?

Jak czytamy na stronie resortu, od 2010 r. Kowalczyk pracował w Banku Gospodarstwa Krajowego na stanowisku dyrektora odpowiedzialnego za pion sprzedaży i pion rynków finansowych, a od 2011 r. do 2012 r. jako wiceprezes zarządu nadzorujący m.in. sprzedaż produktów bankowych, rynki finansowe i finansowanie projektów inwestycyjnych.

W latach 1995-2001 oraz 2004-2010 pracował w Banku Handlowym, w którym odpowiadał m.in. za aktywność banku na krajowych i międzynarodowych rynkach finansowych oraz na rynku dłużnych papierów wartościowych. Od 2001 do 2004 r. był odpowiedzialny za działania Merrill Lynch International London na polskim i węgierskim rynku walutowym, rynku papierów dłużnych i instrumentów pochodnych związanych z ryzykiem stopy procentowej i kursu walutowego.

Autor: ToL/Klim/ / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24