Rząd znosi zakaz lotów. Nowe kraje na liście

Autor:
ToL
Źródło:
PAP
Wraca międzynarodowy ruch lotniczy, ale z ograniczeniami
Wraca międzynarodowy ruch lotniczy, ale z ograniczeniami
TVN24
TVN24 Wraca międzynarodowy ruch lotniczy, ale z ograniczeniami

Rząd znosi zakaz połączeń lotniczych z kilkoma nowymi krajami - wynika z rozporządzenia Rady Ministrów. Wśród nich są Wielka Brytania, Japonia, Kanada, Korea Południowa czy Ukraina. Rozporządzenie wchodzi w życie w środę.

We wtorek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało nowe rozporządzenie Rady Ministrów z 30 czerwca 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Lista krajów

Rozporządzenie zezwala na połączenia lotnicze z państwami członkowskimi Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) , Szwajcarii i Unii Europejskiej, za wyjątkiem Szwecji i Portugalii.

W stosunku do poprzedniego rozporządzenia sprzed dwóch tygodni, z listy zakazu lotów usunięto Wielką Brytanię. Rozporządzenie zawiera też listę innych krajów, do których zakaz lotów nie obowiązuje. Są to: Czarnogóra, Gruzja, Japonia, Kanada, Albania, Korea Płd. i Ukraina. Rozporządzenie wchodzi w życie 1 lipca 2020 r.; traci moc z dniem 14 lipca 2020 r.

Rozporządzenie ws. zakazów w ruchu lotniczym z 30 czerwca 2020 roku

We wtorek Rada Unii Europejskiej przedstawiła listę krajów, z których od 1 lipca możliwe będą podróże na teren Wspólnoty. Zielone światło dostały między innymi Kanada, Australia, Gruzja, Tunezja i Japonia. Na liście zabrakło Stanów Zjednoczonych.

Autor:ToL

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości