Minister apeluje do pracodawców. "To już jest ten moment"

Najnowsze

Autor:
dap
Źródło:
PAP
Adam Niedzielski: apeluję o powrót do pracy zdalnej TVN24
wideo 2/5
TVN24Adam Niedzielski: apeluję o powrót do pracy zdalnej

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaapelował w środę do pracodawców, aby w miarę możliwości przejść na pracę zdalną, żeby ograniczyć transmisję wirusa. To już jest ten moment, kiedy znów musimy wrócić do tego trybu pracy – zaznaczył szef MZ.

Niedzielski podczas środowej konferencji wskazywał, że "nie ma już przestrzeni" do wprowadzania obostrzeń lokalnych, a jedynym wyjściem jest objęcie obostrzeniami całej Polski.

- Jeżeli chodzi o sytuację, z którą mamy do czynienia, to przede wszystkim też martwi nas mobilność, czyli intensywność przemieszczania się – mówił Niedzielski.

Minister zapowiedział też, że od najbliższej soboty, 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce będą obowiązywały rozszerzone obostrzenia.

Apel do pracodawców

Adam Niedzielski zaapelował do pracodawców, również instytucji publicznych, urzędów administracji i wszystkich organów reprezentujących państwo o to, aby w miarę możliwość przejść na pracę zdalną.

- To już jest ten moment, kiedy znów musimy wrócić do tego trybu pracy, który był charakterystyczny w listopadzie czy w drugiej połowie października, czy w ogóle dla całego okresu poprzedniej wiosny – powiedział.

Wskazywał, że bardzo ważne jest ograniczenie mobilności, a w konsekwencji transmisji wirusa, dlatego należy "w maksymalnej skali powrócić do pracy zdalnej".

Autor:dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock