Korea Północna oczami Polki. "Nikt nie dopuści do tego, żeby cokolwiek się stało turyście"

Najnowsze

Ewa Chojnowska o atrakcjach w Korei PółnocnejTVN24 BiS
wideo 2/5

Korea Północna ma bardzo wiele do zaoferowania - mówi w TVN24 BiS Ewa Chojnowska, podróżniczka, pilotka wycieczek. - Każdy turysta, który tam pojedzie, będzie się czuł najbezpieczniej na świecie - dodaje gość cyklu "Pokaż nam świat", jednocześnie wskazując na miejsca warte odwiedzenia.

Podróżniczka podkreśla, że wizytówką kraju jest stolica - Pjongjang. - Mamy tam piękne place, parki - wymienia. Warto zajrzeć również do biblioteki narodowej. - Można zobaczyć przedstawienia, fantastyczny cyrk - wskazuje Chojnowska.

Bezpieczne miejsce

Korea Północna ma również wiele do zaoferowania poza miastem. - Można pojechać na narty (...) ogromną popularnością cieszą się Góry Diamentowe - przyznaje Ewa Chojnowska, jednocześnie podkreślając, że tam właśnie uczyła się jeździć na nartach.

- Oprócz tego przygotowywany jest ośrodek dla windsurferów i amatorów sportów wodnych - dodaje.

Popularnością cieszy się również do Panmundżon. Miejscowość położona na granicy Korei Północnej i Korei Południowej. - Gdzie patrzymy na żołnierzy po stronie północnej i południowej - opowiada gość TVN24 BiS.

Jak zapewnia, ze względu na panujący tam reżim "każdy turysta, który tam pojedzie będzie się czuł najbezpieczniej na świecie, ponieważ nikt nie dopuści do tego, żeby cokolwiek się stało turyście".

Autor: mb/ms / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock