Koperta, znaczek i ubezpieczenie na życie. Poczta Polska wchodzi w nowy segment rynku

Najnowsze

mat. prasoweArtur Olech przez ponad 15 lat związany był z Grupą Generali

Od 1 września br. stanowisko prezesa spółki Pocztowe Życie obejmuje Artur Olech - poinformowała w Poczta Polska. Jednocześnie zostaje szefem projektu uruchomienia operacyjnego towarzystwa ubezpieczeń na życie.

"Zadanie to wpisuje się w realizowaną strategię Poczty Polskiej, która buduje kompleksową ofertę usług finansowych - bankowych, ubezpieczeń majątkowych, a w perspektywie krótkiego czasu ubezpieczeń na życie. W ubezpieczeniach majątkowych ogromne zmiany nastąpiły już w ostatnich dwóch latach. Uzupełnienie oferty o ubezpieczenia na życie zbuduje wartość zarówno z perspektywy klientów, jak i samej Poczty Polskiej, stymulując jeszcze szybszy wzrost biznesu w obszarze ubezpieczeń" - czytamy w komunikacie Poczty Polskiej.

W tym zakresie Artur Olech będzie ściśle współpracował z Zarządem TUW Pocztowe, a na najbliższej Radzie Nadzorczej zostanie rekomendowany do objęcia funkcji Wiceprezesa TUW Pocztowe.

Z Generali do Pocztowego Życia

Artur Olech od końca 1998 roku, przez ponad 15 lat związany był z Grupą Generali. Początkowo odpowiadał za przygotowanie business planu oraz wsparcie prawne prac nad uzyskaniem licencji dla towarzystw ubezpieczeń Generali. W 2003 r. został Członkiem Zarządu Generali PTE. Na przestrzeni kolejnych lat zasiadał w Zarządach spółek: Generali, Generali Życie oraz Generali Finance.

Od listopada 2010 r. do stycznia br. pełnił funkcję Prezesa Zarządu Spółek Grupy Generali w Polsce. Szef Pocztowego Życia jest też Przewodniczącym Rady Programowej „Insurance Forum” i zasiada w Radzie Nadzorczej Ciech S.A.

Kiedy poczta trafi na parkiet?

Od kilku miesięcy PP prowadzi analizy związane z upublicznieniem akcji. - To oznacza wprowadzenie naszej firmy do grupy spółek Skarbu Państwa, które przeszły proces restrukturyzacji i transformacji. Sam fakt przygotowywania się do giełdy stawia przed spółką bardzo klarowne wymogi formalne, jak również dotyczące ładu korporacyjnego - mówił niedawno PAP prezes Poczty Polskiej Jerzy Jóźkowiak.

Dodał, że zakłada większościowy udział Skarbu Państwa w spółce na poziomie co najmniej 51 proc. akcji.

- Nie zapadły jednak jeszcze żadne decyzje w sprawie terminu debiutu na Giełdę Papierów Wartościowych (GPW) - poinformował prezes.

Autor: ToL//km / Źródło: Poczta Polska, PAP

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe