Kopalnie pustoszeją a rowery dają pracę. Za kilka lat milionowi Europejczyków

Najnowsze

sxc.huBiznes rowerowy generuje coraz więcej miejsc pracy

Europejski rynek rowerowy stworzył 650 tys. miejsc pracy - informuje "The Guardian". Według najnowszych badań cała ta branża zatrudnia w Wielkiej Brytanii więcej osób niż górnictwie i przemyśle stalowym.

Zatrudnienie na poziomie 655 tys. osób dotyczy produkcji rowerów, turystyki rowerowej, handlu, infrastruktury i usług. Jak pisze gazeta, w górnictwie i kopalnictwie pracuje 615 tys. osób, a w sektorze stalowym 350 tys.

Ponad milion

Według raportu - "Praca i tworzenie miejsc pracy w europejskim sektorze rowerowym" - liczba zatrudnionych w Europie, w tej branży do 2020 roku może wzrosnąć do ponad miliona osób. "The Guardian" podaje, że raport ma zostać opublikowany w następnym miesiącu.

Kevin Mayne, dyrektor ds. rozwoju w Europejskiej Federacji Rowerowej podkreśla. - Inwestowanie w kolarstwo jest uzasadnione ze względów transportowych, zmian klimatycznych i budżetu na ochronę zdrowia. Teraz możemy jasno pokazać, że każda nowa ścieżka rowerowa i każdy kolejny rowerzysta przyczynia się do tworzenia nowych miejsc pracy. Inwestowanie w kolarstwo przyczynia się do zapewniania lepszego wzrostu gospodarczego niż inwestowanie w inne środki transportu - zaznacza.

Z kolei zdaniem Juliana Scola, rzecznika Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych, raport jest "kolejnym przykładem na to, że transformacja do zielonej, niskoemisyjnej gospodarki może tworzyć miejsca pracy".

Autor: mn / Źródło: The Guardian

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu