Kopalnia "Piekary" bez dyrektorów. Przez alkohol

Najnowsze

TVN24Z powodu naruszenia dyscypliny pracy Kompania Węglowa odwołała w środę dwóch dyrektorów kopalni Piekary w Piekarach Śląskich

Z powodu naruszenia dyscypliny pracy Kompania Węglowa odwołała w środę dwóch dyrektorów kopalni "Piekary" w Piekarach Śląskich. Policja bada, czy odwołani wykonywali czynności służbowe pod wpływem alkoholu.

Jak poinformowała rzeczniczka policji w Piekarach Śląskich Dagmara Wawrzyniak, we wtorek dyżurny policji odebrał anonimowe, telefoniczne zgłoszenie, że dwóch dyrektorów kopalni jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zbadali mężczyzn alkomatem. U jednego z nich stwierdzono niecałe 1,3 promila, u drugiego - prawie 1,5 promila.

- Obaj przebywali na terenie zakładu. Będziemy teraz ustalać, czy podjęli czynności służbowe po spożyciu alkoholu - poinformowała Wawrzyniak. Jak dodała, osobom, które podjęły obowiązki służbowe pod wpływem alkoholu, może grozić kara grzywny bądź aresztu.

O odwołaniu dyrektora kopalni "Piekary" oraz dyrektora ds. produkcji w tym zakładzie Kompania Węglowa poinformowała w komunikacie na swojej stronie internetowej.

- Zostali odwołani w związku z jaskrawym naruszeniem dyscypliny pracy. Decyzję podjęto dzisiaj (środa) podczas posiedzenia zarządu - powiedział rzecznik Kompanii Zbigniew Madej. Dodał, że decyzja zapadła po wtorkowej interwencji służb kopalni i policji. Zaznaczył, że "najpierw była interwencja służb kopalnianych", które również otrzymały anonimowe zgłoszenie w tej sprawie.

Madej powiedział, że nie przypomina sobie, by wcześniej miała miejsce podobna sytuacja.

Autor: //gry/kwoj / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24