Najnowsze

Kopacz: stabilna gospodarka i wzmocnienie strefy euro to warunki wejścia do eurolandu

Najnowsze

Ewa Kopacz o euro
TVN24 Biznes i ŚwiatEwa Kopacz o euro

Wzmocniona strefa euro i stabilna polska gospodarka to dwa kryteria, które w najlepszy sposób określają moment przyjęcia (przez Polskę) europejskiej waluty - powiedziała premier Ewa Kopacz w swoim środowym expose.

- Wiem, że jedno z ważniejszych pytań, przed jakimi w najbliższych latach stanie Polska, to pytanie o tempo wejścia do strefy euro. Zanim jednak odpowiemy na tak postawione pytanie, powinniśmy zadać sobie inne: jaka jest dziś strefa euro i w jakim kierunku podąży - powiedziała Kopacz w Sejmie.

Strefa po kryzysie

Zaznaczyła, że "musimy pamiętać, że strefa euro jeszcze niedawno przechodziła największy kryzys w swej historii." - Chcemy, żeby wyszła z niego wzmocniona. Ale zarówno Polska, jak i kraje strefy euro mają w najbliższych latach do odrobienia swoją pracę domową - dodała.

- Musimy niezależnie od nowych intencji, dotyczących przyjęcia wspólnej waluty, spełnić wszystkie kryteria. To z natury rzeczy jest dobre dla polskiej gospodarki. Strefa euro musi wdrożyć instrumenty, które zabezpieczą ją przed kolejnymi kryzysami - podkreśliła Kopacz.

Autor: ToL//km / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu

Pozostałe wiadomości