Konsorcjum Stali na giełdzie

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Kolejna spółka debiutuje na GPW

Na warszawskiej giełdzie zadebiutowała w czwartek spółka Konsorcjum Stali. Na rozpoczęciu notowań inwestorzy płacili za prawa do akcji 85 zł, o 30,8 proc. więcej niż wynosiła cena emisyjna (65 zł za akcję).

Konsorcjum Stali SA jest 76. spółką debiutującą na GPW w 2007 r i jednocześnie 348. spółką notowaną na rynku głównym warszawskiej giełdy.

W publicznej subskrypcji inwestorom oferowano do 931 tys 406 akcji serii B. W transzy detalicznej sprzedawano do 200 tys. akcji, w transzy dużych inwestorów – do 731 tys. 406 akcji. 56 inwestorom przydzielono 230 tys. 41 akcji. Emitent sprzedał 24,7 proc. oferowanych akcji.

Prezes spółki Robert Wojdyna tłumaczył w komunikacie, że spółka nie sprzedała wszystkich papierów, gdyż trafiła na niekorzystną sytuację rynkową, ale w późniejszym terminie rozważy kolejną emisję.

Konsorcjum Stali zajmuje się dystrybucją i przetwórstwem wyrobów hutniczych ze stali zwykłych. Spółka produkuje zbrojenia budowlane i konstrukcje stalowe oraz oferuje usługi cięcia stali na wymiar. Prawie 100 proc. przychodów ze sprzedaży realizowane jest na rynku krajowym, a największa część ok. 55 proc. w województwie mazowieckim.

Przed przeprowadzeniem emisji, kiedy możliwe wpływy z emisji szacowano na 57 mln zł, spółka planowała przeznaczyć pozyskane środki na budowę ogólnopolskiej sieci dystrybucyjnej, zwiększenie udziału przetwórstwa w przychodach poprzez rozwój produkcji zbrojeń budowlanych i konstrukcji stalowych oraz zwiększenie środków obrotowych.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24