Komputerowy stres prześladuje młodych

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Starsi denerwują się mniej?

Komputer to nie tylko narzędzie do zarabiania pieniędzy, czy źródło rozrywki. Dla niemal co piątego niemieckiego użytkownika pecet bywa często tak frustrujący, że ma wręcz ochotę wyrzucić go przez okno. Tak przynajmniej wynika z sondażu instytutu Forsa.

Do takich morderczych wobec komputera zamiarów przyznało się 17 procent ankietowanych, przy czym w wynikach widać duże zróżnicowanie. O ile do ochoty ostatecznego rozprawienia się z komputerem przyznaje się 10 procent mężczyzn, to wśród pań jest to 23 procent.

Mniej podatne na komputerową frustrację są też osoby starsze: także 10 procent użytkowników powyżej "60" przyznaje się do zamiarów wyrzucenia maszyny przez okno, podczas gdy w grupie od 14 do 29 lat takie zamiary miewa aż 29 procent.

Wielu spośród ankietowanych Niemców miewa kłopoty w Sieci: prawie co trzeci przyznaje, że często lub bardzo często nie radzi sobie z nawigacją na stronach internetowych. Za powód uznają brak przejrzystości układu stron i kiepski układ menu.

Także 1/3 stwierdza, że często lub bardzo często banery, pop-upy i migające obrazki powodują, iż nie dostrzegają na stronach tego, po co tam weszli.

Sondaż przeprowadził na reprezentatywnej próbie 1005 obywateli Niemiec instytut Forsa na zlecenie zrzeszenia niemieckich firm informatycznych i telekomunikacyjnych Bitkom.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24