Komórka od o. Rydzyka?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC Biznes / fot. TVN24, myphone"To pierwszy telefon do dzwonienia"

Duże klawisze, czytelny wyświetlacz z dużymi cyframi i przycisk alarmowy SOS - tak mogą wyglądać telefony dla Rodziny Radia Maryja. - Najprawdopodobniej w co piątej parafii będzie punkt sprzedaży usług nowej sieci komórkowej "W Rodzinie", stworzonej przez fundację Lux Veritatis i CenterNet. Byłaby to największa w Polsce sieć dystrybucji - oceniał w TVN CNBC Biznes Witold Tomaszewski z portalu telpolis.pl.

Spółka CenterNet, kontrolowana przez Romana Karkosika, zawarła z Fundacją Lux Veritatis umowę o stworzeniu sieci telefonii komórkowej dla społeczności skupionej wokół medialnego imperium o. Rydzyka. Jej grupą docelową mają być m.in. słuchacze Radia Maryja, widzowie TV Trwam i czytelnicy "Naszego Dziennika".

Specjalne aparaty dla Rodziny Radia Maryja?

Na razie nie wiadomo jeszcze czy wraz z umową na utworzenie specjalnej telefonii, o. Rydzyk podpisze również inną - na dystrybucję specjalnych, uproszczonych aparatów dla użytkowników sieci " W Rodzinie".

Wnioskując z wypowiedzi o. Rydzyka na antenie Radia Maryja, eksperci przewidują, że prawdopodobnym modelem, który by spełniał założone kryteria jest nowość na polskim rynku - aparat myPhone 1050 simply. Ma to być to pierwszy "telefon do dzwonienia" - zachwala producent aparatu, spółka myPhone, należąca do Grupy Kapitałowej TelForceOne.

Telefon dla starszych i niedowidzących

Producent nie ukrywa, że myPhone 1050 simply to model zaprojektowany specjalnie dla osób starszych. Jego główną zaletą jest maksymalne ułatwienie obsługi połączeń telefonicznych. Bo - jak podkreśla producent - w dobie rozwoju telefonów komórkowych właśnie o tej podstawowej funkcji oraz o tej grupie klientów zapomina większość producentów. Spółka zapewnia, że również cena aparatu będzie dostosowana do kieszeni emeryta, czyli niewygórowana. Sugerowana przez producenta cena detaliczna telefonu to 299 zł brutto.

Dzięki dużym klawiszom i czytelnemu wyświetlaczowi model ten ma być także interesującą propozycją dla osób mających problemy ze wzrokiem.

Nowość - telefon ci pomoże

Ukłonem w stronę osób poważniej chorych i wymagających opieki, a także tych najmłodszych użytkowników jest duży, pomarańczowy przycisk SOS. Znajduje się on na tyle obudowy telefonu i umożliwia szybkie wezwanie pomocy w sytuacji awaryjnej. Po jego naciśnięciu zostaje włączony głośny sygnał alarmowy. Jego dźwięk ma - w założeniu producenta - przestraszyć napastnika lub wskazać miejsce, w którym znajduje się użytkownik telefonu.

Następnie telefon wysyła SMS-a z prośbą o pomoc pod cztery zdefiniowane wcześniej numery telefonu (np. do dzieci lub rodziców, lekarza, firmy ochroniarskiej czy na pogotowie). Po rozesłaniu SMS-ów aparat w trybie głośnomówiącym inicjuje połączenia z numerami z listy alarmowej.

Telefony z parafii

Co ciekawe, sprzedaż usług nowej sieci komórkowej "W Rodzinie" ma się odbywać m.in. w parafiach. - Najprawdopodobniej w co piątej parafii będzie punkt sprzedaży usług tej nowej sieci komórkowej - komentował w TVN CNBC Biznes Witold Tomaszewski z portalu Telpolis.pl.

Wyjaśnił, że projekt nowej telefonii jest zakrojony na szeroką skalę. - Można szacować, że kilkaset tysięcy osób z tego skorzysta - ocenił Tomaszewski. Jego zdaniem, będzie to największa w Polsce sieć dystrybucji telefonii komórkowej.

Sieć dla o. Rydzyka stworzy Karkosik

Wartość transakcji zawartej między CenterNetem a Fundacją Lux Veritatis szacowana jest na ok. 160 mln zł i zakłada budowę sieci sprzedaży w docelowo dwóch tysiącach punktów w całej Polsce.

Spółka CenterNet należy do NFI Midas, którego głównym udziałowcem jest Roman Karkosik (bezpośrednio i za pośrednictwem swoich firm). W efekcie transakcji Midas - właściciel Centernetu zdrożał na giełdzie o 2,9 proc. Co ciekawe, aż 7,7 proc. zyskał też TelForceOne (producent aparatu myPhone 1050 simply) - informuje TVN CNBC Biznes.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC Biznes / fot. TVN24, myphone