Komisja zaakceptowała Klesyka

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24KNF zgodziła się na powołanie Klesyka na stanowisko szefa PZU

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na powołanie Andrzeja Klesyka na prezesa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń.

Klesyk został powołany na stanowisko prezesa PZU w połowie grudnia 2007 roku przez ministra skarbu państwa Aleksandra Grada. Zastąpił na tym stanowisku powołaną we wrześniu 2007 roku Agatę Rowińską, która wcześniej przez wiele lat pracowała w Ministerstwie Skarbu.

Mamy trzy cele

Tuż po tym, jak wybrano go na szefa PZU Andrzej Klesyk przedstawił cele, jakie będą przyświecać nowemu zarządowi.

– Chcielibyśmy wprowadzić przejrzysty sposób informowania o spółce. Stawiamy sobie trzy cele. Chcielibyśmy stworzyć i ugruntować zasady dobrego zarządzania spółką. Po drugie zamierzamy odbudować i stworzyć jeszcze lepszy zespół menedżerów. I wreszcie stworzymy strategię, która będzie odpowiedzią na to, co się dzieje na rynku.

Założyciel Inteligo

Andrzej Klesyk ma 45 lat. W 1989 r. ukończył Katolicki Uniwersytet Lubelski na Wydziale Nauk Społecznych, uzyskując tytuł magistra ekonomii. Studiował na Harvard University, uzyskując w 1993 r. tytuł Master of Business Administration.

W latach 90-tych pracował na stanowiskach menedżerskich w McKinsey&Company w Londynie, a następnie w latach 2000-2003 był członkiem zarządu w Inteligo, będąc jednocześnie jednym z dwóch założycieli tego internetowego banku. Od roku 2003 pełnił funkcję dyrektora w The Boston Consulting Group, gdzie współpracował z PZU przy realizacji projektów ubezpieczeniowych.

[WIĘCEJ NA TEN TEMAT]

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24