Najnowsze

Komisja Europejska chce zadecydować o PLL LOT do końca kadencji

Najnowsze

Rafał Baniak o wyniku finansowym PLL LOTtvn24
wideo 2/2

KE nie może przewidywać terminów podejmowania decyzji ws. pomocy państwa, ale mamy nadzieję, że w sprawie PLL LOT nastąpi to do końca tej kadencji - poinformował rzecznik KE ds. konkurencji. Obecna kadencja KE trwa do końca października.

- Komisja (Europejska) nie może przewidywać terminu (podejmowania) decyzji w sprawie pomocy państwa, ale mamy nadzieję, że będziemy w stanie podjąć decyzję w sprawie LOT do końca tej kadencji - powiedział rzecznik KE ds. konkurencji Antoine Colombani.

Priorytet

Wiceminister Skarbu Państwa Rafał Baniak stwierdził dziś, że "uzyskanie pozytywnej decyzji KE w sprawie PLL LOT w jak najkrótszym czasie jest naszym priorytetem".

- Jesteśmy w stałym kontakcie z Komisją Europejską. Uzyskanie pozytywnej decyzji w sprawie LOT w jak najkrótszym czasie jest naszym priorytetem. LOT przechodzi intensywną restrukturyzację, która daje efekty w postaci poprawiających się wyników - powiedział Baniak.

Dozwolona pomoc?

KE na początku listopada ub.r. wszczęła szczegółowe postępowanie, by ocenić, czy przyznanie PLL LOT w sumie ok. 200 mln euro pomocy restrukturyzacyjnej jest zgodne z unijnymi zasadami pomocy państwa. Jeśli KE nie uzna już udzielonej pomocy państwa za dozwoloną, LOT może być zmuszony do jej zwrotu.

Autor: msz/klim/ / Źródło: PAP