Kolejowe absurdy. Chcesz zapłacić mniej? Kup bilet na dłuższą trasę

Najnowsze

tvn24 | TVN24Kolejarze nie wiedzą, na jakiej podstawie wybierano miejscowości objęte promocją

Spółki kolejowe prześcigają się w wymyślaniu wyjątkowo absurdalnych promocji. Przykład? Pasażerowie Przewozów Regionalnych mieszkający na wsi muszą płacić za bilety więcej niż podróżni z wielkich miast. Sami kolejarze nie wiedzą, dlaczego akurat podroż z tej, a nie z innej miejscowości, jest objęta promocją.

O tej nielogicznej ofercie pisze w środę "Dziennik Polski".

Przewozy Regionalne ogłosiły kilka dni temu listę tak zwanych połączeń w dobrej cenie. Na wybranych trasach pasażerowie mogą kupić bilet po obniżonej cenie. Sęk w tym, że dotyczy to tylko podróżujących z i do dużych miejscowości.

Miejscowość bez promocji

Na liście znajduje się kilkanaście połączeń w Małopolsce, m.in. z Krakowa do Zakopanego, Krynicy i Tarnowa. Dla przykładu, na tej ostatniej trasie (77 km) bilet kosztuje normalnie 17 złotych i 10 groszy. Dzięki nowej ofercie Przewozów Regionalnych pasażer odjeżdżający z Krakowa zapłaci jednak tylko 14 zł. Tymczasem podróżny, który do Tarnowa chce dojechać np. z Kokotowa pod Wieliczką (66 km) musi zapłacić za podróż już 15 zł 60 gr. Powód? Promocja nie obejmuje jego miejscowości.

Nie wiedzą

Kolejarze nie byli w stanie wytłumaczyć dziennikarzom "Dziennika", na jakiej podstawie wybierano miejscowości objęte promocją. Radzili jednak, by pasażer wsiadający do pociągu np. właśnie w Kokotowie i jadący do Tarnowa, żądał od konduktora wydania biletu na... dłuższą trasę, czyli rozpoczynającą się w Krakowie. Wtedy zapłaci mniej.

Zobacz jakie prawa przysługują pasażerom, gdy pociąg ma opóźnienie.

Jakie prawa przysługują nam, gdy nasz pociąg ma opóźnienie? TVN24 BiS

Autor: ToL/Klim/ / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24 | TVN24