Kolejny krok w kierunku Nord Stream

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Budowa Nord Stream coraz bliżej

Budowa Gazociągu Północnego z Rosji do Niemiec po dnie Bałtyku coraz bliżej. Pozwolenie górnicze na jego realizację wydał dziś urząd górniczy Meklemburgii-Pomorza Przedniego z siedzibą w Stralsundzie.

Według komunikatu niemieckiego federalnego ministerstwa gospodarki, niebawem spodziewane jest pozwolenie Federalnego Urzędu Żeglugi Morskiej i Hydrografii na realizację tej inwestycji w niemieckiej strefie wyłączności gospodarczej na Bałtyku. Ten ruch zakończy kompletowanie niezbędnych dla podjęcia robót zezwoleń państw nadbałtyckich.

Cytowany na stronie internetowej resortu gospodarki jego szef Rainer Bruederle oświadczył: "Dzisiejsze zezwolenie urzędu górniczego w Stralsundzie na budowę gazociągu bałtyckiego oznacza kolejny ważny krok ku jego realizacji. Roboty mogą być teraz wkrótce podjęte, by - jak planowano - pod koniec 2011 rosyjski gaz ziemny mógł być przesyłany do Greifswaldu i stamtąd rozdzielany do sieci niemieckiej i europejskiej. Planowany gazociąg i związana z nim dywersyfikacja dróg przesyłowych mają wielkie znaczenie dla przyszłego zabezpieczenia zaopatrzenia Europy i Niemiec".

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24