Kolejni dziennikarze tracą pracę

Najnowsze

Aktualizacja:
Dziennik Gazeta Prawna"DGP" pozbywa się 30 dziennikarzy

- Dziennik Gazeta Prawna wręczył pierwsze wypowiedzenia w ramach drugiego etapu restrukturyzacji gazety - potwierdziła w rozmowie z tvn24.pl rzeczniczka wydawcy, Agata Broda. Do końca marca z "DGP" ma się pożegnać w sumie 16 pracowników etatowych i 16 współpracowników.

Jak powiedział Agata Broda, rzeczniczka wydającej "DGP" spólki Infor Biznes, zwolnienia są wynikiem wprowadzanych zmian merytorycznych w gazecie i zakończą one zmiany w strukturze redakcji

– Tytuł będzie sprofilowany jako gazeta finansowo-prawna, a zmiany mają wzmocnić i poszerzyć jej główny grzbiet – mówił wcześniej Presserwisowi redaktor naczelny Tomasz Wróblewski.

Wiosenne zmiany

Od kwietnia ”DGP” składać się ma z białego grzbietu (z informacjami z dotychczasowych stron biznesowych) oraz żółtej części – ”Gazety Prawnej”. Tematyka sportowa i kulturalna nie będzie eksponowana w osobnych działach. Z grzbietem głównym zostanie także zintegrowany piątkowy ”Magazyn”. Nadal ukazywać się mają piątkowe dodatki „Kultura” i „TV”.

"Dziennik Gazeta Prawna" powstał z połączenia "Dziennika" i "Gazety Prawnej". Ukazuje się od jesieni 2009 roku. Od marca gazetą kieruje nowy redaktor naczelny - Tomasz Wróblewski.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Dziennik Gazeta Prawna