Kolejne czystki kadrowe

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Starych prezesów zastąpili nowi

Prezesi Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Nieruchomości Rolnych, oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego stracili swoje stanowiska. Minister Rolnictwa nominował już nowych ludzi.

Szefa ARiMR Leszka Droździela zastąpił Dariusz Wojtasik, natomiast stanowisko prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych po Grzegorzu Pięcie przejął Wojciech Kuźmiński.

Natomiast nowym prezesem KRUS został Roman Kwaśnicki, który zastąpił Jacka Dubińskiego.

Resort rolnictwa nie podał jak dotąd powodów zmian. Poinformowano jedynie, że zmian dokonał premier Donald Tusk, na wniosek ministra rolnictwa Marka Sawickiego oraz ministra finansów Jacka Rostowskiego. Nowy prezes ARiMR - Dariusz Wojtasik (ur. w 1970 r.) od 5 grudnia 2007 r. był wiceprezesem Agencji. Wcześniej, od 2003 r., pracował w Urzędzie Marszałkowskim woj. mazowieckiego jako zastępcą dyrektora departamentu zajmującego się europejskimi funduszami pomocowymi. Jest doktorem nauk rolniczych, ukończył Akademię Rolniczą w Szczecinie.

Powołany na prezesa ANR 35-letni Wojciech Kuźmiński (ur. w 1972 r. w Szczecinie), jest doktorem ekonomii, pracował jako adiunkt w Katedrze Ekonometrii i Statystyki Uniwersytetu Szczecińskiego. Od kwietnia 2007 r. pracował jako dyrektor Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Marszałkowskim woj. zachodniopomorskiego. Wczesniej (1999–2004) pracował w lokalnym oddziale Agencji Nieruchomości Rolnych w Pyrzycach. Był też wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Pyrzyckiego (2002-2006).

Nowy szef KRUS, 52-letni Roman Kwaśnicki jest działaczem PSL. Obecnie pełni funkcję prezesa powiatowego zarządu w Jeleniej Górze. Był przez dwie kadencje radnym Jeleniej Góry. Dotychczas był m.in. dyrektorem Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Szklarskiej Porębie, wicewojewodą Jeleniogórskim (1994-1998), dyrektorem Technikum Weterynaryjnego w Jeleniej Górze. Ma także stopień doktora nauk rolniczych.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24