Kolejna głowa spadła w Agorze

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Kolejna zmiana w zarządzie Agory

Jarosław Szaliński zrezygnował z funkcji wiceprezesa Agory - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie. To już kolejna w ostatnich dniach rezygnacja członka zarządu medialnego giganta. Dwa tygodnie temu ze stanowiska prezesa zrezygnował Marek Sowa, który zarządzał spółką nieco ponad rok. Ale w przeciwieństwie do niego, Szaliński był od lat związany z Agorą, jako jej dyrektor finansowy od lipca 2003, a od 2004 roku członek zarządu.

Spółka podała, że Szaliński podjął tę decyzję z powodów osobistych, w związku z innymi planami zawodowymi.

Agora poinformowała, że w piątek nastąpiło rozwiązanie umowy o pracę, na podstawie której Szaliński świadczył pracę na stanowisku dyrektora finansowego.

"Na mocy zawartego porozumienia Pan Jarosław Szaliński będzie świadczył pracę na stanowisku dyrektora finansowego do dnia 30 listopada 2008 r., a następnie, do dnia 31 maja 2009 r., będzie dostępny dla spółki w zakresie bezpośrednio związanym z w/w stanowiskiem" - napisano w komunikacie.

Na stanowisko dyrektora finansowego zatrudniony został Grzegorz Kossakowski, dotychczasowy dyrektor pionu nowych przedsięwzięć. Zrealizował wraz z zarządem m.in. transakcję nabycia przedsiębiorstwa spółki Prószyński i S-ka - Czasopisma oraz akwizycję lidera na rynku reklamy zewnętrznej, spółki AMS SA. Następnie brał udział w restrukturyzacji przejętej spółki i procesie jej integracji w ramach grupy kapitałowej Agory.

W połowie listopada Agora poinformowała, że Marek Sowa złożył rezygnację ze stanowiska prezesa spółki. Jako przyczynę podano powody osobiste.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24