Kolejarze zastrajkują - będą opóźnienia

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Kolejarze zastrajkują

W czwartek przez dwie godziny strajkować będą kolejarze w Bydgoszczy i Katowicach. W związku z akcją protestacyjną może dojść do kilkugodzinnych opóźnień w kursowaniu pociągów na trasach przebiegających przez te miasta.

Informacji na temat obsługi pasażerów, na węzłach dotkniętych protestem, udzielają przewoźnicy Grupy PKP – PKP Intercity oraz PKP Przewozy Regionalne. Wszyscy podróżni, którzy z powodu opóźnień będą zmuszeni dłużej czekać na dworcach głównych w Bydgoszczy i Katowicach, będą mogli bezpłatnie napić się kawy czy herbaty - zapewnia PKP.

Przeciwko nowym emeryturom

W czwartek przeciwko reformie emerytalnej zamierzają protestować kolejarze, którzy na dwie godziny zatrzymają pociągi w dwóch węzłach kolejowych - północnym i południowym. Kolejarze z Katowic rozpoczną strajk o godz. 10, a ich koledzy z Bydgoszczy w południe.

Zarząd PKP podkreśla, że strajk nie ma żadnego uzasadnienia i jest niezgodny z prawem.

We wcześniejszym oświadczeniu zarząd PKP podkreślił, że pracodawcy nie są stroną w sporze dotyczącym uprawnień emerytalnych, a zapowiadana akcja protestacyjno-strajkowa "nie ma jakiegokolwiek uzasadnienia przewidzianego w Ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych i w związku z tym będzie niezgodna z prawem".

Szczegółowe informacje na temat kursowania pociągów i ewentualnych opóźnień można znaleźć pod numerem infolinii: (22) 474 50 75 lub (22) 511 60 03.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24