Najnowsze

KNF rozbiera SKOK-i? Zaprosi banki do restrukturyzacji kolejnych kas

Najnowsze

tvn24Komisja Nadzoru Finansowego nie wyklucza, że do końca 2014 roku zaprosi banki komercyjne do restrukturyzacji kolejnych SKOK-ów

Komisja Nadzoru Finansowego nie wyklucza, że do końca 2014 roku zaprosi komercyjne banki do restrukturyzacji kolejnych SKOK-ów - poinformował w środę Andrzej Jakubiak, przewodniczący KNF.

- Nie wykluczam, że w tym roku zaprosimy do restrukturyzacji innych SKOK-ów - powiedział Jakubiak w kuluarach Kongresu FinReg 2014.

Pod koniec września Komisja Nadzoru Finansowego zaprosiła banki do udziału w restrukturyzacji SKOK im. Mikołaja Kopernika w Ornontowicach. We wtorek UOKiK podał, że PKO BP wnioskuje o zgodę na przejęcie kontroli nad tą kasą.

To może być druga transakcja, w której bank mógłby przejąć znajdującą się w trudnej sytuacji spółdzielczą kasę. W sierpniu KNF podała, że Alior Bank przejmie SKOK im. Św. Jana z Kęt.

Według danych KNF współczynnik wypłacalności sektora na koniec czerwca 2014 r. wynosił -0,42 proc., podczas gdy norma ustawowa wynosi 5 proc. 24 kasy mają współczynnik wypłacalności powyżej 5 proc., natomiast 31 kas poniżej wymogów, przy czym w przypadku 13 kas jest on ujemny.

Autor: //gry/kwoj / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości