Klimatyzacja, regulowane siedzenia. Pociągi PESA podbijają Białoruś

Najnowsze

tvn24Pesa i Newag powalczą o kontrakt dla PKP

Na Białoruś dotarł pierwszy trzywagonowy pociąg spalinowy zbudowany przez polską firmę PESA Bydgoszcz SA – poinformowała agencja Minsk-Nowosti, powołując się na biuro prasowe Kolei Białoruskiej.

Obecnie skład przechodzi kontrolę celną na stacji Brześć Wschodni. Do eksploatacji trafi po przejściu testów certyfikacyjnych. Zgodnie z umową z 2013 roku na Białoruś trafią trzy takie pociągi. Dostawy dwóch kolejnych zaplanowano na marzec i kwiecień tego roku.

Wygodne siedzenia

W mierzącym prawie 70 m długości pociągu, mogącym rozwijać prędkość 140 km/h, znajduje się 145 miejsc siedzących dla pasażerów. Agencja Minsk-Nowosti podkreśla, że pociąg odpowiada współczesnym wymogom wygody i komfortu – ma miękkie siedzenia umożliwiające indywidualną regulację położenia i niskie podłogi ułatwiające wsiadanie i wysiadanie, a także jest wyposażony w klimatyzację. Jak informuje agencja, maszyniści nowego pociągu zostaną przeszkoleni przez specjalistów PESA Bydgoszcz SA. Jeszcze nie ustalono, na jakich trasach będą kursować polskie pociągi.

Autor: rf / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Moliva/Wikipedia