"Klauni ratują świat". Premiera dokumentu w sobotę w TVN24 Biznes i Świat

Najnowsze

Master Sgt. Jeremy Lock, USAF/domena publicznaHaiti po trzęsieniu zemi zostało doszczętnie zniszczone

W sobotę 8 listopada w TVN24 Biznes i Świat premiera dokumentu pt. "Klauni ratują świat". To film o tym, jak kilku amerykańskich klaunów wyjeżdża z pomocą dla dotkniętej trzęsieniem ziemi wyspy Haiti.

Dokument opowiada o działalności organizacji o nazwie "Clowns Without Borders". Rozpoczyna się w 2009 roku, kiedy trzej Amerykanie przyjeżdżają na Haiti z przedstawieniami w roli klaunów. Jeżdżą po wsiach i slumsach Port-au-Prince. Dzięki dokumentowi mamy wgląd w każdy dzień pracy bohaterów, w tym głównego o imieniu Tim.

Kiedy w styczniu 2010 roku w Haiti uderza trzęsienie ziemi, pomoc niemal z całego świata płynie szerokim strumieniem. Pada pytanie - komu teraz potrzebni są klauni? Pod wpływem tragedii grupa pasjonatów decyduje się wykorzystać swoje przedstawienia do pomocy poszkodowanym w najprostszych czynnościach. Tim rezygnuje nawet z pracy jako pielęgniarz.

Kamera wraca na Haiti w 2011 roku, aby zobaczyć co pozostało z działalności klaunów, ale też pomocy, która z całego świata płynęła na wyspę.

Premiera dokumentu "Klauni ratują świat" w TVN24 BiŚ w sobotę o godz. 16:15. Powtórka w niedzielę o 22:15.

W weekend w TVN24 Biznes i Świat nie zabraknie także innych ciekawych dokumentów:

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: Master Sgt. Jeremy Lock, USAF/domena publiczna