Kiedy potanieje gaz?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Rząd wynegocjował z Rosją niższe ceny gazu, złoty wzmacnia się do dolara, ceny ropy sa stabilne - to wystarczające powody do obniżki taryf

Możliwe, że gaz, który od kilku lat wyłącznie drożał, w końcu kiedyś potanieje. Nasz monopolista Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo na początku grudnia spółka zdecyduje, czy złoży do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek dotyczący obniżki taryfy gazowej - poinformował we wtorek prezes spółki.

- Na początku grudnia podejmiemy decyzję dotyczącą możliwości złożenia kolejnego wniosku taryfowego - powiedział Szubski. Zaznaczył, że do końca listopada zostaną zakończone analizy, które wskażą, czy istnieje możliwość obniżenia taryfy.

Prezes URE Mariusz Swora mówił w poniedziałek, że jeżeli PGNiG złoży do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o obniżenie taryfy gazowej, zostanie on rozpatrzony pozytywnie. Wyjaśnił, że cena gazu jest pochodną cen surowców ropopochodnych i kursu złotego.

- W tej chwili złoty jest dość stabilny. Cena ropy się waha, ale jest na jakimś tam stabilnym poziomie - powiedział Swora.

PGNiG prowadzi analizy ze względu na umocnienie się złotego względem dolara i stabilizację cen na rynku ropy naftowej.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24