Kickstarter zaatakowany przez hakerów. Wykradli dane

Najnowsze

Serwis Kickstarter poinformował o włamaniu

Kickstarter, platforma pozyskiwania funduszy, używana przez miliony prywatnych internautów i firm poinformowała, że hakerzy uzyskali dostęp do niektórych danych jej użytkowników. Do ataku doszło na początku tygodnia.

- Brak jest informacji o tym, żeby hakerzy uzyskali dostęp do danych z kart kredytowych. Brak jest też informacji o bezprawnym użyciu jakiegokolwiek konta użytkowników Kickstarter - podkreślił dyrektor generalny serwisu Yancey Strickler, w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej.

Wykradzione dane

Kickastarter poinformował, że w ręce hakerów mogły wpaść nazwy użytkowników, adresy e-mail, adresy pocztowe, numery telefonów i hasła. Serwis został poinformowany o naruszeniach przez organy ścigania. Kickstarter zaznaczył, że w ostatnim czasie wdrożył nowe rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa. Władze platformy poprosiły też użytkowników o zmianę haseł.

Kickstarter to amerykański serwis wspierający startupy. Opiera się na idei crowdfundingu, czyli finansowaniu projektów za pomocą małych kwot wpłacanych przez wiele osób. Od początku działalności serwisu w 2009 roku sfinansowanych zostało ponad 100 tys. projektów.

Autor: mn//bgr / Źródło: Reuters