KGHM negocjuje z bankami warunki kredytu na 2,5 mld zł

Najnowsze

tvn24KGHM stara się o kredyt

KGHM negocjuje z bankami warunki kredytu na 2,5 mld dolarów. Spółka dostała kilka propozycji, nadsubskrypcja (skala popytu) ze strony banków wynosi obecnie ponad 7,5 mld USD - poinformował dziennikarzy Marcin Chmielewski, wiceprezes zarządu ds. korporacyjnych KGHM.

- Dostaliśmy od banków kilka propozycji. Staramy się o 2,5 mld USD, natomiast mamy nadsubskrypcję ze strony banków na ponad 7,5 mld USD, dlatego w tej sytuacji chcemy negocjować jeszcze lepsze warunki - poinformował Chmielewski.

- Nie wiem, czy zamkniemy tę sprawę jeszcze w tym miesiącu, ale w przyszłym już raczej tak - dodał.

Wiceprezes potwierdził też, że spółka stara się o kredyt maksymalnie pięcioletni. - Wiemy, że te pieniądze nie będą w pełni wykorzystane, ale chcemy mieć pewien zapas obecnie, kiedy możemy mieć pieniądz po dobrej cenie - wyjaśnił Chmielewski.

Dywidenda

Poniedziałkowe walne zgromadzenie KGHM zdecydowało o wypłacie 5 zł dywidendy na akcję za 2013 r., zgodnie z propozycją zarządu.

W sumie na dywidendę trafi 1 mld zł z 3,058 mld zł ubiegłorocznego zysku netto spółki. Dywidenda będzie płatna w dwóch ratach, każda po 2,5 zł. Dniem dywidendy jest 8 lipca. Wypłata pierwszej raty ma nastąpić 18 sierpnia, a drugiej 18 listopada.

Dywidenda jest zgodna z wcześniejszymi zapowiedziami zarządu. Prezes KGHM Herbert Wirth informował, że zarząd KGHM będzie rekomendował wypłatę w formie dywidendy 1/3 zysku za 2013 r.

Autor: mn / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24