KGHM mocno stracił po słowach prezesa

Najnowsze

TVN24 BiSSpadki KHGM w dół po słowach prezesa

O ponad 3 procent spadła cena akcji spółki KGHM po wypowiedzi jej prezesa Herberta Wirtha. Jego zdaniem zysk firmy w 2014 r. może być znacznie niższy w porówaniu z rokiem ubiegłym. Wszystko będzie zależne od światowych cen surowców, które obecnie są niskie.

Prezes KGHM podał, że zarządzana przez niego spółka zakończyła 2013 rok z nieskonsolidowanym zyskiem netto przekraczającym 3 miliardy złotych. Dodał także, że jeżeli obecne prognozy makroekonomiczne się sprawdzą, to zysk netto spółki KGHM może być w tym roku zdecydowanie niższy. - Jeżeli potwierdzą się pesymistyczne prognozy makroekonomiczne, w myśl których cena miedzi będzie na poziomie 6800-7200 dolarów za tonę, 18 dolarów za uncję srebra i 3 złote za dolara to zysk netto może być zdecydowanie mniejszy - powiedział prezes Herbert Wirth. Zapowiedział także, że zarząd KGHM opublikuje prognozy na 2014 rok w lutym, po przedyskutowaniu ich z radą nadzorczą. Na te słowa natychmiast zareagował rynek. Cena akcji KGHM na koniec notowań na parkiecie warszawskiej giełdy spadła o 3,15 proc.

Wirth poinformował dziś też, że KGHM planuje w 2014 roku wydać 2,8 mld zł na projekty inwestycyjne realizowane w Polsce.

Autor: msz//bgr/kwoj / Źródło: TVN24 BiS, PAP