Kartoflane krążki za półtora miliarda dolarów

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
PringlesChipsy Pringles są pakowane w charakterystyczne kartonowe tuby

To niby tylko kartoflane chipsy. Nie wiadomo tylko, czy to charakterystyczna tekturowa tuba, w jakiej są sprzedawane, czy może wyjątkowa odmiana ziemniaków, z których są robione, czy jeszcze coś innego sprawia, że dla wielu konsumentów są jedyne w swoim rodzaju: Pringles. Teraz okazało się, że są warte półtora miliarda dolarów.

Dotąd marka należała do światowego potentata Procter & Gamble, ale niezbyt tam pasowała: koncern specjalizuje się w kosmetykach i środkach higieny osobistej. We wtorek P&G podał, że sprzedaje ją innemu amerykańskiemu koncernowi, Diamond Foods Inc.

Dokładniej mówiąc, Procter & Gamble wnosi markę Pringles do nowej wspólnej spółki, obejmując w niej 57 procent udziałów, Diamond Foods Inc. obejmie resztę - a nowa firma ma stać się potentatem na rynku przekąsek. Nowa firma ma też przejąć zadłużenie Pringles w wysokości 850 milionów dolarów.

Diamond dotąd produkował własne chipsy ziemniaczane Kettle, sprzedawane także w Wielkiej Brytanii. Oprócz tego wytwarzał popcorn do mikrofalówek Pop Secret, orzeszki Emerald i inne przekąski z orzechów.

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Pringles